2016. december 20., kedd

Zárás


saját kép

A félév folyamán mindenkinek kellett tartania egy kiselőadást valamilyen témakörben. Én a szófelhőket választottam, és a készített szófelhőimet megosztottam már a blogon, de diasort nem, viszont ezt most pótlom. Az alábbi linken elérhető!

Szeptemberben nagyon zárkózott voltam ebben az interaktív témakörben, mert szerintem nagyon nehéz ezt megvalósítani az iskolában, sajnos kevés eszköz áll a pedagógusok rendelkezésére. Ettől függetlenül szerintem a diákok sem annyira nyitottak, mert eleinte lehet, hogy tetszik nekik, de két-három hónap múlva már nem biztos, hiszen hamar unalmassá válhat. Nagyon nehéz színessé és érdekessé tenni a tanítást. Ennek ellenére most mégis azt mondom, hogy érdemes megpróbálni. Nagyszerű weboldalakat ismerhettünk meg a félév folyamán, és remek praktikákat arra, hogy megpróbáljuk a tanterem falait kitágítani. Mindenképpen úgy gondolom, hogy próbálkozni fogok az interaktív eszközökkel, és csak remélni tudom, hogy a diákok megfelelő lelkesedéssel fogadják majd! Fontosnak gondolom, hogy ha belevágunk egy ilyenbe, akkor kellőképpen tájékoztassuk a szabályokról és a veszélyekről a diákokat. Fontos az, hogy kézben tudjuk tartani az irányítást, mert hamar a visszájára tud fordulni.

Köszönöm szépen az egész féléves figyelmet!

Brigi :)

2016. december 18., vasárnap

Választható feladatok

Forrás itt


Közeledünk a félév végéhez, és az eddigi bejegyzésekhez kapcsolódóan választható feladatként én azt választottam, hogy a saját szaktárgyaimhoz készítek egy tesztfeladatsort, amely témazáró jellegű. Illetve egy elméleti összefoglalót a féléves anyagból.

1. feladatlap: itt
Ezt a feladatlapot úgy állítottam be, hogy bárki kitöltheti. A kitöltésre maximum 40 perc áll rendelkezésre, és minden felhasználó egyszer töltheti ki.
A feladatlap a kémiai kötéseket, halmazállapotokat és az anyagi halmazokat foglalja magába. Elsősorban kilencedikeseknek ajánlott a kitöltése, de ha egy-két feladatot kiveszünk belőle, akkor nyolcadik osztályban is megíratható a diákokkal.

2. feladatlap: itt
Ez a feladatlap a 9. osztályos matematika algebra tananyagának megfelelő kérdéseket tartalmaz. A kérdések feleletválasztósak, vagy rövid választ kell megadniuk. A feladatok érettségiszintűek, egyszer kitölthető és az időkorlát 40 perc.

3. feladatlat: itt
Ez a feladatlap a félévhez kapcsolódó elméleti hátteret foglalja magába. A kérdések elsősorban olyanok, amelyeket könnyedén meg tudja válaszolni az, aki végigkövette a blogomat. Illetve felhasználok néhány fogalmat, amelyeket most ide le fogok írni.

Web2.0: olyan internetes szolgáltatások és alkalmazások, amelyek központi eleme a különféle tartalmak folyasztók közötti folyamatos és kölcsönös megosztása, vagyis az interaktivitás

Digitális bevándorlók: azok a régebbi generációk, akik nem születtek bele abba a világba, amelyet egyre inkább meghatároznak a különböző digitális technológiák.

Digitális bennszülettek: azok a fiatalok, akik már beleszülettek abba a világba, amelyet egyre inkább meghatároznak a különböző digitális technológiák.

Netgeneráció: új világot építenek a mobil és az internet segítségével a világ bármelyik pontján elvégzik feladataikat, létrehozzák virtuális közösségeinket.

alapján

Infografika

Az infografika lényege, hogy egy olyan képet készítünk, amely ábrákkal és szavakkal összefoglalja a mondanivalónkat. Az oktatásban nagyon hasznos tud lenni, hiszen a képi vizualitás sokat segít az emlékezésben. Gyakran előfordul, hogy egy képet, ábrát jobban megjegyzünk, mint egy tömör szöveget.

Ilyen grafikákat nagyon könnyedén és gyorsan tudunk készíteni több internetes oldal segítségével, például Easel.ly és Piktochart. Mindkettő könnyedén kezelhető, egy egyszerűbb infografika elkészítése néhány percet vesz igénybe, mégis hosszútávon nagyon hasznos.

Forrás itt

Szerintem nagyon hasznos az oktatásban, ha megpróbáljuk a mondanivalónkat összefoglalni egy ábrában, amely a diákoknak segítséget nyújt abban, hogy megmutatja nekik, mi a lényeg, vagy éppen könnyebben tudják memorizálni az anyagrészt. Példaként készítettem ábrát, amely bemutatja, hogy mely lépéseket kell elvégeznünk ahhoz, hogy össze tudjuk adni a törteket.

saját kép


2016. december 17., szombat

IKT-alapú óravázlat

Ez a bejegyzés némiképpen összefoglalót ad az eddig elmondottaknak. A különböző bejegyzésekben más és más eszközöket mutattam be arra, hogy minél színesebbé varázsoljuk a tanórákat. Most az egyik szaktárgyamhoz, méghozzá a kémiához fogok készíteni egy IKT-alapú óravázlatot.

A tanóra témája: pH fogalmának elmélyítése
Előzetes tudás: alap fogalmak és elméleti háttere a pH számításának

Ráhangolódás (~ 6-7 perc)
Az előzetes tudás felméréseként egy szavazórendszerrel készített kvízkérdésekkel indulna a tanóra. Ebben a pár percben kitöltenék az előző órákon tanultakhoz kapcsolódó kérdéseket, amelyek tudása elengedhetetlen a mai tanórához. Majd a válaszokat és a helyes megoldásokat röviden megbeszélnénk.

Csoportmunka (~ 13-15 perc)
Szerintem a kémia órákon elengedhetetlenek a kísérletek, ugyanis ez a tantárgy rendkívül nehezen érthető a diákok számára. Emiatt én különböző koncentrációjú oldatokat készítenék, és ezeknek mérnénk meg a pH-ját, majd írnánk fel a reakcióegyenleteket. Ezt a feladatot páros munkába adnám ki a gyerekeknek, és felváltva tudnák megnézni az indikátorpapír segítségével, hogy melyik elegy, milyen pH-val rendelkezik.

Szemléltetés (~ 10-12 perc)
Egy program segítségével bemutatnám a diákoknak, hogy vajon, mi is történik, mikor egy semleges oldatba, például vízbe, elkezdünk olyan anyagot önteni, amely savi-, illetve bázikus jelleggel rendelkezik. Ez az interaktív feladat tökéletes arra, hogy lássák, a molekulák változásával, hogyan változik a pH.
saját kép

saját kép

Számolási példa (~9-10 perc)
Néhány egyszerűbb számolási példa megoldásával mélyítenénk el a tanórán tanultakat, és foglalnánk össze a napi tananyagot.

Következő tanóra felvezetése (~5-6 perc)
A következő tanóra témája az indikátorok lennének. Ráhangolódásképpen egy videót mutatnék be, amelynek kiemelném fő elemeit, megmutatva, hogy nem csak azzal lehet pH-t mérni, amit az órán alkalmaztunk.


Összességében én úgy gondolom, hogy mint a matematika, mint a kémia rendkívül absztrakt tudomány, amelynél nagyon fontos a szemléltetés, és ehhez nagy segítséget nyújtanak az IKT eszközök.

Brigi :)




Online teszt: Redmenta

Kedves Látogató!

Ebben a bejegyzésben néhány szót fogok ejteni a Redmenta nevű oldalról.

saját kép

Ahogy a képből is látszik, ez egy olyan internetes felület, ahol a szaktárgyunkhoz feladatokat tudunk gyártani. A feladattípusok többfélék lehetnek, amelyek közül mi választhatunk. Lehet például feleletválasztós kérdést alkotni, sorrendbe rendezést, igaz-hamis kérdéseket és kifejtős feladatokat készíteni. Ezekből a feladatokból összeállíthatunk egy feladatlapot, amelyeket meg tudunk osztani másokkal. Ez a megosztás lehet akár úgy, hogy egy-egy egyénnel osztjuk meg, vagy éppen egy csoporttal. A csoportokat mi alakítjuk ki, rajtunk múlik, kiket hívunk meg, ennek köszönhetően osztályoknak is létre lehet hozni ilyen felületet, ahol szintfelmérő teszteket tehetünk be.

Szerintem ez egy nagyon jó feladat, mert sokszor lehet azt tapasztalni, hogy a diákok unják a házi feladatokat, illetve sokan sérelmezik, hogy a dolgozatok sem tükrözik egy-egy tanuló tudását. Gyakran előfordul, hogy egy jó képességű diák rossz dolgozatot ír, mert esetleg rossz napja van, vagy túlságosan izgult. Szerintem egy ilyen problémát ki lehet küszöbölni ezzel a megoldással. A diákok, akár iskolában, akár otthon megoldhatják a feladatokat. Elképzelhetőnek gondolom, hogy például hétvégére egy 10-15 feladatból álló feladatlapot megosszunk a tanulókkal, amely tartalmazza az egész hetes tananyagot. Nyilván segédeszközöket is használhatnak, de míg keresik a jó megoldást, közben tanulnak, mégis a végén a sikerélményük megadatik. A végeredmények értékelése rajtunk múlik. Be tudjuk állítani, hogy melyik feladatra hány pont adható, illetve a kifejtendő kérdésekre magunk szabhatjuk meg a pontszámot a kitöltés után. 

A feladatlapok nagyon sok minden be tudunk állítani. Tetszőlegesen szabhatjuk meg, hogy egy ember hányszor töltheti ki a feladatlapot, hány perc alatt, illetve a végén a program, milyen értékelést adjon. Ez azt jelenti, hogy a kitöltés után egyből jelenjenek meg a megoldások, illetve az elért pontszámok, vagy csak azután, hogy jóváhagytuk. Szerintem ezt a változatot akkor érdemes választani, ha van kifejtendő feladat, mert akkor nekünk kell beállítani azt, hogy a diák mennyi pontot érdemel.

Az oldalnak eddig egyetlen hátrányát fedeztem fel. Míg a feladat leírásánál tudunk törteket begépelni, addig sem a megoldásoknál, sem pedig a kifejtendő kérdéseknél nem tudunk. Én ezt szomorúan tapasztaltam, hiszen, ha össze szeretnénk állítani a törtek értelmezéséből egy feladatlapot, akkor nem tudunk törteket beírni a megoldásokhoz.

Készítettem pont a törtek értelmezésével kapcsolatban egy feladatlapot, amelyet bárki kitölthet: http://redmenta.com/?solve&ks_id=2055696645

Ezen a felületen a feladatlapoknál tudunk megadni százalék alapján osztályzatot. Azt, hogy ezek az osztályzatok, mit jelentenek a valóságban, csakis rajtunk múlik. Lehet plusz pontokat adni rá, vagy mínuszokat. Mindezek már csak rajtunk múlnak. Tény és való, hogy az oldal nem helyettesíti a tantermekben írandó dolgozatokat, de sokat megmutat abból, hogy ki mennyire szorgalmas, vagy éppen, ki mennyire érti a tananyagot.

 Brigi :)

2016. december 4., vasárnap

Interaktív tábla

Ennek a bejegyzésnek fő célja, hogy megmutassak a szaktárgyaimhoz kapcsolódóan olyan feladatokat, amelyeket interaktív táblákon jól lehet alkalmazni.

Sajnos, az interaktív tábla még nem érhető el minden iskolában, de nagyon remélem, hogy az évek előrehaladtával ez már olyan kellék lesz a tanteremben, mint a szék. Az interneten vannak nagyon jó feladatok, amelyek alkalmasak arra, hogy a diákok játékosan tanuljanak. Különböző korosztályoknál alkalmazhatóak, érdekesek, viccesek és a legfontosabb, hogy haza tudják vinni. Mármint nem az interaktív táblát, hanem a feladatokat. Mindegyik játék elérhető az interneten, így a tanórákon kívül is tudnak velük játszani, gyakorolni. Esetlegesen mini-bajnokságokat lehet kialakítani az osztályteremben. Úgy gondolom, hogy érdemes néhány tanórát ezekre szánni, vagy akár szakkör formájában ezekkel foglalkozni, mert a gyerekek hétköznapjaiba is bele tud épülni.

Én találtam egy nagyszerű oldalt, ahol több tantárgyhoz kapcsolódóan vannak feladatok, a képre kattintva elérhető ez a weboldal.

saját kép

A kategóriák közül én a kémiát és a matematikát néztem meg közelebbről, hiszen ez a két tantárgy a szaktárgyam.

Kémiából kipróbáltam többféle játékot is, és tudom őket ajánlani, nagyon hasznosak. Az első játékban atomokat tudunk építeni. Protonokat, neutronokat és elektronokat tudunk "beadnia az atomba". A programok nagyon sok információt megmutat nekünk. A bal felső sarokban tudjuk nyomon követni, hogy melyik elemet építettük meg éppen, és hol helyezkedik el a periódusos rendszerben. Ezenfelül ha véletlenül ionokat alkotunk, akkor a program arra is képes, hogy kiírja nekünk, milyen töltéssel rendelkezik.

Minden elektront meghatározott pályákra tehetünk, ahogy a lenti képen is látszik. A neutronokat és protonokat pedig csak a magba tehetjük, a program nem engedi, hogy például betegyünk egy neutront az atommagba. Szerintem ez egy rendkívül jó program, amelyet nyugodtan be lehet vinni az iskolába hetedik végén, nyolcadik elején, vagy akár kilencedikben év eleji ismétlésként. Így a gyerekek egy nagyon szemléletes modellt kapnak arról, hogyan is néznek ki a periódusos rendszert felépítő atomok. Nem csak tankönyvekben olvashatják, vagy a táblai rajzunkról, hanem saját tapasztalattal érzékelhetik, hogy egy-egy részecske hozzáadásával, mi történik.

saját kép

Ezen kívül vannak olyan játékok, ahol ph-kat tudunk változtatni, vagy egyenletet rendezni, koncentrációt nézni és akár izotópokat is tudunk gyártani.

A másik szaktárgyamhoz kapcsolódóan ugyanerről az oldalról hoztam egy matematikai feladatot, ahol a mérlegelvet tudják a diákok gyakorolni.

saját kép

Mint a képen látható különböző szintek vannak, és lehet csillagokat gyűjteni. Be tudjuk állítani azt is, hogy időre történjenek a feladatok, vagy pedig korlátlan gondolkozási időnk van. 

A játék maga úgy néz ki, hogy van egy mérlegünk, amin van egy súly, és nekünk kell felhelyezni a másik oldalra a tömeget. Amire vigyázni kell, hogy nem mindegy, hol vannak a súlyok. A másik nagyon nagy előnye a programnak, hogy többféle kérdés van. Valamikor nekünk kell feltenni a súlyt, valamikor van egy állapot és a tárgyak súlyán nekünk kell beállítani és van, mikor van egy szituáció és el kell döntenünk, mi fog történni, azaz melyik oldalra dől a mérleg, vagy éppen egyenes marad-e.
A válaszaink függvényében kapunk pontokat, és ahhoz mérten csillagokat.

Szerintem mindkét játék, de a további játékok, amik fent vannak az oldalon, nagyon hasznosak, érdekes és tanulságosak. Mindenképpen jó, ha beviszünk ilyeneket a tanórákra, vagy legalább felhívjuk rájuk a figyelmüket, hogy vannak. Hiszen a tapasztalás útján szerzett tudás a leghasznosabb és az tart a legtovább.

Brigi :)

2016. november 26., szombat

Tanítási filozófiám

Az embernek egyedül a tanítványaival nem szégyen dicsekednie. - Vörös István

Én úgy gondolom, hogy ma tanárnak lenni nem könnyű dolog, de mindenképpen kifizetődő. Nekem a családomban nincs tanár, sok ágra visszamenőleg, senki nem választotta ezt a szakmát, ezért a rokonok értetlenül viszonyulnak ahhoz, hogy én mégis pedagógus szeretnék lenni. Pedig számomra ez sosem volt kérdés, mikor első osztályos koromban megismerkedtem a számokkal, a matematikával, azonnal eldöntöttem, hogy matematikatanár leszek, és ez azóta sem változott. 

Számomra nagyon fontos az, hogy segítsek másokon. Amellett, hogy rendszeresen segítek rászorulókon, a tudásom átadása a jövő generációjának egy olyan fajta segítés és feladat, amely iszonyatosan sok energiával, türelemmel, fejlődéssel, önkritikával, szorgalommal, kreativitással, tudással és felelősséggel jár. Ha elrontunk valamit, annak akár komoly következményei lehetnek. Hiszen az iskola és a család közösen nevelik a gyerekeket. Ki az, aki ne mondaná el, hogy azért nem szeret egy tantárgyat, mert rossz volt a tanára? Tapasztalat, hogy nagyon sok múlik a pedagóguson. Fontos, hogy a diákok lássák rajtunk, hogy szeretjük a szaktárgyunkat, érdekesnek találjuk és fontos, hogy bemutassuk nekik, mire tudják majd a későbbiekben használni.


Én tényleg úgy gondolom, hogy a tudás hatalom és megfizethetetlen. Egy olyan dolog, amit soha senki nem vehet el tőlünk. Fontosnak gondolom, hogy a tanulók úgy menjenek tovább középiskolából, hogy már van egy világképük, vannak gondolataik, vannak elképzeléseik és van tudásuk. Mindenképpen szeretném majd a diákjaim figyelmét felhívni arra, hogy nem csak a tárgyi tudáson van a hangsúly. Rengeteg olyan készség fejlődik az iskolában, amiket elképzelni sem tudnak. Szerintem nekünk tanároknak ezekre fel kell hívnunk a figyelmüket, és mindenképpen utat kell mutatnunk nekik. Nem az a lényeg, hogy megmondjuk mit csináljanak, és hogyan, hanem arra kell sarkalni őket, hogy gondolkozzanak, és megismerjék a múltat, amiből tudnak majd tanulni, építkezni.

Úgy gondolom, hogy akár osztályfőnökként, akár szaktanárként fontos a szülőkkel együtt dolgozni. Én előnyben részesítem a fogadóórákat, mert ilyenkor találkozhatunk a szülőkkel és megbeszélhetjük egymás tapasztalatait, közösen kitalálhatunk egy stratégiát arra, hogy a tanuló egy érett, fiatal felnőttként hagyja el a középiskolát. A diákok mindegyike más és más. Nincsen egy módszer, amelyet mindenkin tudunk alkalmazni, fontos, hogy megismerjük őket is és a családjukat is, hiszen ez egy együttműködés. Sajnos, az a tapasztalat, hogy nagyrészt mindent a tanártól várnak a szülők, úgy gondolják, hogy beküldik a gyerekeket az iskolába, és majd ott megnevelik őket. Pedig nagyon fontos, hogy ez egy együttműködés legyen, ahol a középpontban a diák áll. Muszáj, hogy erőnkön felül teljesítsünk, és a szívünkön viseljük a diákjaink sorsát, mert ekkor leszünk igazán hatékonyak.

Az oktatási folyamatomat tekintve, én úgy gondolom, hogy mindenképpen törekedni fogok arra, hogy érdekesen, interaktívan tartsam a tanórákat. A mai gyerekeket rengeteg inger éri a mindennapokban, és az tapasztalható, hogy az iskola az egy unalmas közeg számukra. Fontosnak gondolom, hogy minél több pedagógiai módszert alkalmazzunk, hogy ezzel színesebbé varázsoljuk a hétköznapokat. Erre alkalmasak a páros munkák, a csoport munkák és az IKT eszközök. Nekem vannak ötleteim arra, hogy hogyan lehetne az IKT eszközöket alkalmazni a tanórákon, amelyek a bejegyzéseim során nyomon követhetőek, de hogy ezek mennyire tudnak a valóságban jól működni, az a jövő zenéje. Úgy gondolom, hogy amire figyelnünk kell az az, hogy minden osztály más és más, emiatt a feladatokat mindig rájuk kell szabni. Érdemes előbb megismerni őket, kisebb feladatokat kérni tőlük, majd lehet nagyobb szabású IKT-s feladatokat megvalósítani. Remélem, hogy a diákok jól fognak szórakozni, miközben elsajátítják a megfelelő kompetenciákat.

Ha valaki itt tart, akkor az azt jelenti, hogy végig olvasta a bejegyzésemet, amit nagyon köszönök!

Brigi :)

Közösségi oldalak az oktatásban

Ebben a bejegyzésben három darab közösségi oldalt fogok bemutatni, amelyeket jól lehet használni az oktatásban.

Forrás itt
A Facebook egy olyan közösségi oldal, amelyet mindenki ismer és esetlegesen használt is oktatással kapcsolatosan. Manapság már nagyon elterjedt, hogy a diákok osztályon belül létrehoznak egy csoportot, és ott osztják meg a napi házi feladatot, tananyaghoz kapcsolódó videókat, napi jegyzeteket. Azonban ezen kívül létre lehet hozni különböző történelmi személyeket. A diákok kevésbé érdeklődnek a személyek iránt, akik az adott tantárgyban jeleskednek. Például a történelem, és magyar irodalom nagyjainak szereplőit muszáj megtanulniuk, hiszen érettségi tananyag. Mégis a tapasztalat azt mutatja, hogy felületes tudásra tesznek szert. Ezen talán segít az a megoldás, ha kiadjuk nekik feladatba, hogy válasszanak egy történelmi alakot. Kioszthatjuk a személyeket az év elején mindenkinek, akikkel mélyebben kell majd foglalkozniuk a tanév alatt. Külön, saját kutatómunkával utána tudnak nézni az életének, munkásságának. A tananyag előrehaladtával a személyek kapcsolatai összefonódhatnak, amelyek a Facebook profilon megtekinthetők, hiszen a diákok be tudják jelölni ismerősnek azokat a történelmi személyeket, akik ismerhették egymást.
Közösen csoportot tudnak létrehozni, például Márciusi-ifjak, vagy akár verseket tudnak megosztani. Fontos, hogy mindegyik időrendben legyen, hiszen egy valós személy életét kell bemutatniuk. Év végén ezeket meg lehetne beszélni, és esetleg osztályzattal is lehetne jutalmazni.

Példaképpen a tanórán létrehoztunk egy csoportot azzal a névvel, hogy Árpád-ház és annak néhány tagját megszemélyesítettük.
saját kép

Mindenképpen úgy gondolom, hogy ennek a feladatnak előnye, hogy a tudásuk jobban elmélyülhet, illetve gyakorolhatják az önálló munkát. Viszont hátránya, ha a tanár nem kezeli ezeket a profilokat. Fontos, hogy rendszeresen megnézzük, és felügyeljük miket csinálnak a tanulók, mert ha teret hagyunk a nemtörődömségnek, akkor hamar a visszájára fordulhat ez a feladat.

Illetőleg a történelemtől, és az irodalomtól eltérőn ez a feladat akár kémia, fizika, biológia, földrajz vagy akár matematika órán is felhasználható. Tény, hogy a tudósok életének mélyebb ismerete nem érettségi követelmény, de talán, ha a diákoknak felajánlunk egy ilyen lehetőséget, talán élni fognak vele. Fejleszthető vele a kreativitásuk, tudásuk és lineáris gondolkozásuk.


Forrás itt


Ez egy olyan közösségi oldal, ahol csak fényképeket tudunk megosztani. Szerintem ezt az oldalt elsősorban biológia és földrajz órán lehetne alkalmazni. Hiszen az ember jár-kel a világban és ha talál olyan állatot, növényt, vagy éppen természeti jelenséget, amely érdekes, vagy amiről tanulnak, akkor azt meg tudja osztani a többiekkel.

Szerintem célszerű osztály szinten létrehozni egy profilt, aminél mindenkinek van belépési engedélye, és így közösen tudják szerkeszteni. De az is megoldható, ha év elején kialakítunk csoportokat az osztályon belül és egy verseny formájában egész évben gyűjteniük kell a fényképeket különböző témákból, amik természetesen kapcsolódnak a tananyaghoz. Érdemes minél több szaktanárt begyűjteni, hiszen ekkor a diákok más tantárgyakhoz kapcsolódóan tudnak fotókat gyűjteni. Lehet például derékszögeket keresni a világban, érdekes fényképeket készíteni. Lehet égést fényképezni, amely a kémiához kapcsolódik. Lehet fizikai jelenségeket keresni,vagy akár múzeumokon, tereken olyan szobrokat, vagy festményeket fényképezni, amikről éppen ebben a félévben tanulnak.


saját kép

Végül, de nem utolsó sorban, bemutatnám a moly.hu -t. Ez egy olyan közösségi oldal, ahol olvasónaplókat, zónákat tudunk létrehozni. Elsősorban olvasmánylistával foglalkozik, vannak kihívások, amelyeket plecsnikért tudunk teljesíteni. Nyomon tudjuk követni egymás olvasásait, véleményt tudunk írni.

Én az előző instagramos példát akár évfolyam szintre is kiterjeszteném. Nyilván ebben az esetben több szaktanárra van szükség, de szerintem egy működhető megoldás lehetne, ha maguk az osztályok lennének egy csoportok. A diákoknak kötelezően meg kéne csinálniuk az adott évben kiadott kötelező olvasmányokat. Jelölniük kéne a honlapon, hogy olvassák, majd mély értékelést kéne készíteniük. A molyon lehet helyszíneket, személyeket, címkéket készíteni. Ki lehetne nekik adni azt is, hogy akár olvassanak el több értékelést, véleményt, majd válasszanak ki egyet és amellett, illetve ellene érveljenek. Szerintem megoldható lenne, ha mondjuk egy-egy olvasmány után egy délutáni szakkör keretében az azonos évfolyamba járó osztályok összegyűlnének és plakátokkal, érvekkel, illetve profiljukkal bemutatnák és prezentálnák olvasási élményeiket, és érveiket.

Szerintem ennek egyik hátránya, hogy nagyon nagy szervezésre és összhangra van szükség, valamint előfordulhat, hogy az osztályban csak néhányan lennének aktívak. Mivel az iskolák manapság magas létszámmal működnek, ezért talán kevesebb szervezéssel járna, ha ez osztályszinten valósulna meg. 
Ugyanakkor nagy előnye, hogy sokkal mélyebben kellene egy-egy könyvvel foglalkozniuk, mint egyébként. 

Remélem, hogy ez a bejegyzés hasznos volt, és néhány pedagógusban elindultak a gondolatok, hogy hogyan is valósíthatná meg ezeket az ötleteket a saját osztályában! 


Brigi :)


2016. november 6., vasárnap

Google az oktatásban


A Google alapvetően egy olyan internetes keresőprogram, amely egyúttal térképként, számológépként, pénzváltóként, naptárként, helyesírás-ellenőrzőként és szótárként is használható.
A Google több olyan alkalmazást is kínál nekünk, amellyel könnyedén létesíthetünk más felhasználókkal kapcsolatot, segít a napirendünk megszervezésében és nagy segítséget nyújthat számunkra az oktatásban is.

Forrás: itt

Néhány alkalmazása: chrome, könyvek, térkép, gmail, drive, dokumentum, diák, űrlapok, táblázatok, hangouts, google+, csoportok.

Ezek az alkalmazások mire jók?

Például a Google+ egy közösségi oldal, ahol saját köreink lehetnek. Akár email cím alapján is tudunk ismeretséget kötni másokkal, és be tudjuk jelölni, hogy mik érdekelnek minket. Lényegében a Facebook-hoz hasonló felhasználási lehetőségeket nyújt. A Google+-hoz tartozik a Hangouts, aminek segítségével könnyedén tudunk beszélgetni ismerőseinkkel, vagy akár videó beszélgetni. Tanításban ez a formátum azért előnyös, mert könnyen kezelhető és gyors, megbízható kapcsolatot lehet teremteni tanár-diák, vagy diákok egymás között.


Forrás itt

Másik hasznos és rendkívül fontos alkalmazás a Drive, ami 15 GB-os ingyenes tárhelyet biztosít nekünk. A lényege, hogy különböző dokumentumokat fel tudunk tölteni, és ezeket meg tudjuk osztani a diákokkal, ismerősökkel, vagy ha az osztálynak van egy ilyen Drive-ja, akkor a hozzá kapcsolt tagok meg tudják osztani az órai jegyzeteiket.

A Térkép alkalmazás talán azok közé tartozik, amit már mindenki kipróbált legalább egyszer. Tanárként mindenképpen fontos szerepe van, ha például kirándulást szeretnénk szervezni, de akár informatika, földrajz és magyar órán is kiválóan alkalmazható program.

A Dokumentumoknál maximum 500 KB-os szöveges állomány készíthető, amelyeket .doc, HTML vagy pdf formátumban tudunk lementeni. Az oktatásban közös kooperatív munkához alkalmas program, amely segítségével közösen tudjuk szerkeszteni az adott fájlt. Egyszerre lehet  például óravázlatot készíteni vagy közös projektet tervezni.

Forrás itt

Az elmúlt évek tapasztalatait összegyűjtve a Google megtervezte a Classroom nevű új alkalmazást, amely jelen esetben még nem elérhető Magyarországon. A nevéből is adódóan ez egy olyan új alkalmazás, amely az internet világába hozza a tantermet. Ez sokkal könnyebben kezelhető felület lesz, ahol minden lényeges eszköz a rendelkezésünkre fog állni ahhoz, hogy egy valóságos, interaktív oktatást valósítsunk meg.


Próbaképpen a Google Forms nevű alkalmazással (magyarul: Űrlapkészítés) készítettem egy kérdőívet. Szerintem ilyen tesztek készítése azért is előnyös, mert el tudjuk küldeni a diákoknak, esetleg témazáró előtt néhány órával. Feltehetünk benne olyan kérdéseket, amelyek a tudás elmélyítését eredményezi és a válaszok alapján tudunk arra következtetni, hogy mely anyagrészeket kell még egyszer átismételni a nagy dolgozat előtt.



Fogalomtérkép

A fogalomtérkép egy strukturált jegyzet, ami annyiban különbözik a hagyományos formától, hogy lineárisan, csoportokba rendezve van felépítve, és ezzel agyunk több területét tudjuk hasznosítani, ami segít az eredményes tanulásban.
A térképen megjelenő fogalmakat és a köztük lévő kapcsolatokat nem szabadon hozzuk létre, hanem a tudományosan feltérképezett viszonyokat jeleníti meg, minden részletnek a helyén kell lennie.

Hogy is néz ki ez?

Forrás itt

Forrás: itt letölthető
A fogalomtérképeket szokás gondolattérképnek, vagy pókábrának is nevezni. Ezek a térképek nagy segítséget tudnak nyújtani a diszlexiásoknak vagy olyanoknak, akiknek nehezen megy a folyó szöveg megértése és megtanulása. A pókábra használatához a teljes agyi aktivitás szükséges, amivel javízk a koncentráció, csökken a feszültség és nő az eredményesség. Sokkal átláthatóbb, színesebb és ösztönöz minket az asszociatív gondolkodásra. Egyszerre használ szavakat, képeket és ábrákat.

Fogalomtérképeket könnyedén tudunk készíteni papír, és színes tollak/filcek segítségével, de a mai digitális világban érdemes interneten elkészíteni őket. Úgy vélem, hogy pedagógusként fontos megmutatnunk például az ilyen módszereket, hiszen minden diák máshogyan tud ideálisan tanulni. Nekünk segítenünk kell őket abban, hogy kialakítsák saját tanulási módszereiket. Szerintem egy témához készített fogalomtérkép bemutatása órán rendkívül hasznos, hiszen későbbiekben lehet nekik kiadni projektfeladatként.

A bejegyzés egyik célja az volt, hogy bemutassam, mi is a fogalomtérkép, remélem, hogy ez sikerült! A másik célja pedig az, hogy bemutassak egy weboldalt, aminek segítségével fogunk tudni készíteni ilyen ábrákat.


A weboldalt MindMeister-nek hívják. 
saját kép


A regisztrációt könnyíti az, hogy gmail-lel, facebook-kal is tudunk regisztrálni, de ha nem szeretnénk ezeket alkalmazni, akkor könnyedén tudunk regisztrálni emailcímünkkel.
A felhasználó felület angol nyelvű, ezért. Szerintem a kezelése könnyű, és előnye, hogy meg tudjuk osztani az elkészített gondolattérképet akár interneten, akár email-en. Készítettem egy gondolattérképet, de én most nem azt fogom ide beilleszteni, hanem a felhasználói felületet.


saját kép

Mint látható a képen a felület angol nyelvű, de ennek ellenére a használata nagyon könnyű, és szerintem rendkívül hasznos is az oktatásban. Érdemes ezt minél hamarabb megmutatni a gyerekeknek, hogy utána ők maguk is tudjanak ehhez hasonló ábrákat készíteni. Nem csak a kreativitásukat tudják fejleszteni, de a tananyagot is alaposan át tudják gondolni.

Hoztam nektek egy videót, amely részletesen bemutatja, hogyan kell használni ezt a weboldalt.



Sok sikert az első fogalomtérképed elkészítéséhez! :)

Brigi


2016. október 16., vasárnap

Szófelhők

Kedves olvasóm!

Ebben a bejegyzésben bemutatok két programot, amelyekkel szófelhőt lehet készíteni. Tudom, arra gondolsz, mégis mik azok a szófelhők? Erre sajnos, nincsen meghatározott definíció, ezért segítségképpen beillesztettem ide néhány képet, amelyeket szófelhőknek nevezünk.
Szófelhő húsvéti témakörben
forrás: itt


Egy szófelhő a karácsony témakörében
forrás: itt
Szófalhő Petőfi Sándor egyik verséhez
forrás: itt
Mint látható a képeken is, a szófelhők valamilyen alakzatúak, és valamilyen témakört ölelnek át. Bemutatok két weboldalt, ahol ezeket el tudjuk készíteni. Lehet olyat csinálni, hogy teljes szövegeket (verset, novellát) illesztünk a szófelhőnkbe, de akár olyan is előfordulhat, hogy csak a címszavakat emeljük ki, és azokat írjuk bele a felhőbe.

Mire jó ez?
Első körben a diákok kreativitását lehet ezzel nagyon jól fejleszteni. A szófelhőben mindent nekünk kell beállítani; színét, alakját, szövegét, betűtípusát és a szöveg irányát. Számtalan lehetőség közül választhatunk, hiszen mi magunk is feltölthetünk betűtípusokat, illetve képeket, ezzel a lehetőségek tárháza végtelenné válik. Úgy gondolom, hogy egy témakör kapcsán fel lehet adni a diákoknak, hogy készítsenek szófelhőket plusz pontokért. Ennek hatására átismétlik a tananyagot, ki kell választaniuk a lényeges szavakat, illetve olyan formátumra kell szabniuk a szófelhőt. Ez a feladat matematika órán is ugyanolyan jó lehet, hiszen lehetőség a gyerekeknek, hogy a definíciókat, tételeket újra átolvassák, kiemeljék a lényeget, vagy akár az egyes matematikusok élettörténetéhez is készíthetnek szófelhőt, amit aztán kiselőadás formájában az osztálytársaknak bemutathatnak,

Az óra mely szakaszában érdemes ezt használni?
Személy szerint én úgy gondolom, hogy az óra elején, vagy az óra végén. Számomra elképzelhető az, hogy az előző heti tananyagot mondjuk hétfőn ilyen formában elevenítjük fel. A gyerekek ezáltal tanulnak is, de mégis kikapcsolódnak, így ha ilyen házi feladatot adunk hétvégére, akkor talán nagyobb lelkesedéssel készítik el. De adott esetben el tudom képzelni azt is, hogy témazáró előtti órának a végén összefoglalás után megnézzük azokat a szófelhőket, amit az adott témához készítettek a diákok. Így megbeszélve, és összefoglalva azt, miről is tanultak az adott témakörben, mi a főbb elemei.
Más vizekre evezve szerintem magyar és történelem órán is kiválóan alkalmazható. Szerintem érdemes lenne magyar irodalom órán az adott versekhez készíteni szófelhőket, és az alapján feldolgozni a művet. Esetlegesen dolgozatban is el tudom képzelni, hogy ki kell találniuk, melyik vers van a szófelhőben, és az alapján kell elemezniük. De ez ugyanúgy alkalmazható történelem órán, hogy esetlegesen az uralkodó nevei, évszámok és helyszínek kapcsán kell rájönniük, melyik eseményt kell kifejteniük.

Szerintem a szófelhőket minden tantárgyban jól lehet kamatoztatni, szerintem ezek elsősorban a mi kreativitásunkon is múlik, hogy hogyan és milyen formában visszük be a gyerekeknek.
tagul.com-mal készített szófelhőm az Égés témakörében

Az első weboldal, amit szeretnék bemutatni az a tagul. com.  Regisztrálni nem kötelező ahhoz, hogy készítsünk ilyen szép képeket, de rendkívül hasznos, mert megnézhetjük mások szófelhőit, illetve el tudjuk menteni az általunk készített szófelhőket, amiket később könnyedén vissza tudunk keresni. Ennek a weboldalnak van egy kisebb közösségi felülete, ahol meg tudjuk nézni azokat a szófelhőket, amiket nyilvánossá tettek, esetlegesen tudjuk kedvelni, amit a profilunknál vissza tudunk nézni. A weboldal angol nyelvű, ezért készítettem egy képet, ami alapján talán könnyebbé válik azoknak a felhasználóknak a felület, akik nem tudnak angolul.
saját kép

 A következő weboldal a tagxedo.com, amely személyes kedvencemmé vált. Itt sem követelő regisztrálni ahhoz, hogy készítsünk szófelhőket. A tagul-lal összehasonlítva itt annyi a különbség, hogy előre beállított témák vannak. Ez miért jó? Azért, mert gyorsabban elkészíthető a szófelhő, így azok a diákok is el fogják készíteni, akik esetleg nem annyira kreatívak. További előnye, hogy egyszerre több betűtípus is beállítható, míg a tagul-nál csak egyet tudunk kiválasztani. Ezenfelül a tagxedo-nak van egy olyan menüje, ahol visszatudjuk keresni az összes módosítást, amit végrehajtottunk a szófelhőnkön. Így például, ha két lépéssel később rájövünk, hogy nekünk a kettővel előtte lévő jobban tetszett, csak ráklikkelünk a menüre, és már ki is választhatjuk a nekünk tetsző módosítást. 
Matematika témakörében készítettem a szófelhőt a tagxedo.com segítségével

Az oldal szintén angol nyelvű, ezért ehhez is készítettem egy képet a főbb menükkel, de az interneten több videó is található, amelyek a tagxedo használatát mutatják be.
saját kép

Ez egy négy perces videó, ahol jobban megismerhetőek a funkciók:

Remélem, hogy hasznosnak találtad ezt a bejegyzést, és majd használni fogod a tanítás során! Én tapasztaltam már "kollégáktól", hogy a gyerekek nagyon szeretik ezt a fajta digitális világot, főként általános iskola végén, és középiskola elején.


Szép napot és sok sikert kívánok mindenkinek! :)

2016. október 8., szombat

Digitális tananyag

kép forrása: itt

Ebben a bejegyzésben két digitális tananyagot fogok bemutatni. Első körben szeretném leszögezni, hogy ezek a tananyagok nem helyettesítik az órai munkát, a házi feladatot és azt a magyarázatot, amit mi, tanárok adunk a témakörökhöz. De úgy gondolom, hogy ezek az online tananyagok tökéletesek arra, hogy ha valaki megbetegszik, esetleg ajánlani tudjunk neki olyan videót az oldalról, amivel be tudja pótolni a lemaradását.Illetőleg nagydolgozatok előtt a diákok át tudják ismételni a fontosabb információkat.

saját kép

Az első ilyen digitális tananyag a videotanar.hu, amely általános iskolásoknak készült, de pedagógusoknak is rengeteg hasznos menüje van. Például lehet készíteni "Küldetéseket", amelyek dolgozathoz hasonlóak. Különböző kérdéstípusokat tehetünk bele a küldetésünkbe, és ezeket megoszthatjuk azokkal, akikkel szeretnénk. Az eredmények nem publikusak, mindenki tudja saját magáról, hogy hány pontot ért el, és mennyi idő alatt. Szerintem ez egy nagyon jó lehetőség arra, hogy a gyerekek kipróbálják magukat a dolgozat előtt. Vajon mennyire érti a feladatokat? Meg tudja oldani segítség nélkül? Kell-e még tanulnia, vagy nyugodt szívvel ülhet be dolgozatot írni? Szerintem ezekre a kérdésekre minden olyan diák feleletet kaphat, aki kitölti az általunk készített küldetéseket.

Ettől eltekintve a tanulók számára vannak videók, amik összefoglalják az adott témaköröknek a lényegét, példafeladatokat mutat, és kitöltendő tesztet ajánl hozzájuk. Ezenfelül minden hétvégén témazáró jellegű versenyek indulnak, ahol az ambiciózus gyerekek ki tudják magukat próbálni egy versenyszituációban.
Rendkívül izgalmas oldal, ami maximálisan kielégíti a kisdiákok igényeit, de vigyázzunk arra, hogy elmondjuk nekik, ez nem helyettesíti a házi feladatok elkészítését és az órai munkát!

saját kép

A második weboldal, amit be szeretnék mutatni az a zanza.tv. Itt a digitális tanagyagok középiskolásoknak szólnak, és az egész oldal sokkal interaktívabb. Be lehet jelölni padtársakat, lehet ismerkedni, lehet levelezni.

A funkcióit tekintve a tantárgyak is már jóval szerteágazóbbak, mint a másik weboldalon. Itt már megjelenik egy olyan menü, hogy fogalomtár, illetve felmerülnek olyan tantárgyak, mint társadalomismeret, etika és filozófia. Itt is évfolyamonként, és témánkként vannak besorolva a tantárgyak, kedvünk szerint válogathatunk közöttük. A felépítését tekintve sokkal kigondoltabb és logikusabb, mint a videotanar.hu, mert itt a témakörök úgy vannak elhelyezve, ahogyan a NAT előírja. Nem kell össze-vissza keresgélni és kattintgatni, mert "sorrendben" követik egymást a témakörök.

Minden videó alatt található egy tesztsor, illetve feladatlap megoldásokkal. Ezenfelül a honlap kiírja nekünk, hogy az adott tudás elsajátításához, milyen előző tudásra van szükség, és milyen célja van, hogy az adott anyagot elsajátítsuk. Segítségképpen még külön fogalmakat is kigyűjtöttek, amik megjelennek a videóban, vagy éppen szükségesek ahhoz, hogy megértsük, miről is beszél a narrátor. Az oldal egész felépítése sokkal több mindent foglal magában, mint az előző blognál. Vannak kitüntetések, amiket gyűjthetünk és a profil alatt nyomon tudjuk követni a haladásunkat.

Itt már nekünk, pedagógusoknak kevesebb beleszólásunk van, ez az oldal teljes egészében elősegíti azt, hogy a diákok átfogóan tekintsenek a tananyagra és elősegíti az önálló tanulást. Persze, itt is érdemes figyelmeztetni a tanulókat, hogy a rövid videók olyan sok információt tartalmaznak, amit nehéz egyszerre megérteni és megtanulni. Ezek tökéletesek arra, hogy a tudásunkat átismételjük velük, de nem helyettesítik az órán tanultakat.

De miért is "beszélek" ennyit? Menj, fedezd fel az oldalakat, mert megéri!


Brigi :)

2016. október 5., szerda

21. századi készségek

Kedves Olvasó!

Szeretnélek megkérni, hogy nézd meg ezt a rövid videót, amely bemutat egy óvodában használt IKT-s eszközt. Ha megnézted, kérlek folytasd ennek a bejegyzésnek az olvasását!


A videó során egy óvodai csoport életébe kerültünk bele, ahol egy kedves tanító néni elmesélte, milyen eszközt használ és miért. Nekem nagyon tetszik ez a módszer, mert a mai gyerekek úgy mennek már óvodába, hogy találkoztak digitális eszközökkel. Ez lehet akár a televízió, okos telefon, vagy akár számítógép. Ezek a kütyük, amiket a szüleik előszeretettel használnak, kíváncsivá teszi őket. Úgy gondolom, hogy sokkal jobb, ha óvodapedagógussal, majd tanító nénivel kezdik felfedezni ezt az új és veszélyekkel teli világot, mintha irányítás nélkül belevetnék magukat. Ez a rajzolós, történetmesélős program szerintem minden gyerek érdeklődését kimeríti, és egy olyan tárházzal rendelkezik, amely kifogyhatatlan. Emellett a videó arra is példát mutat, és egyfajta tanulsággal szolgál, hogy minden korosztálynak van megfelelő program, amit feladatunk megtalálni és megmutatni nekik, hiszen ezáltal csak fejlődhetnek.

Digitális tanári kompetenciáim

Ebben a bejegyzésben egy önreflexiót lehet majd olvasni, amelyben saját kompetenciáimat elemzem az ISTE (International Society for Technology in Education) modell alapján.

Mik ezek a a kompetenciák?
- digitális hozzáférés
- digitális műveltség
- digitális kommunikáció
- digitális kötelezettség és felelősség
- digitális etikett
- digitális biztonság

kép forrása: itt
Alapvetően én úgy gondolom, hogy egy átlagos ember aktívságával használom az internetet, és ez alatt értek mindenféle számítógépes programot. Előtanulmányaim folyamán kiváló módon kezelem az alap Office csomagot, illetve rendelkezem egy alapszintű gyorsírási készséggel, amely nagy segítségemre szolgál a digitális kommunikációban. Az internet számomra nagy segítséget jelent a kommunikáció területén, hiszen tudok olyan emberekkel beszélni, akikkel ritkán találkozom. Alkalmas arra is, hogy tanulmányi kérdéseket vitassunk meg, illetve az oktatók is elérhetőbbek interneten keresztül, mint személyesen. Úgy gondolom, hogy a digitális kommunikáció, hozzáférés és műveltség rendkívül fontos egy tanár életében. Nekünk régen az osztállyal volt közös Facebook csoportunk, ami nagyon hasznos volt, mert ha valaki nem értette a házit, meg tudta kérdezni, illetve, ha kémia órán kísérletet csináltunk, akkor valaki mindig levideózta és feltette. Sok mindenben segített, és én ezeket a tapasztalatokat szeretném alkalmazni, mikor már ténylegesen tanár leszek.

A digitális felelősség, etikett és biztonság olyan dolgok, amelyekre fel kell hívnunk a diákjaink figyelmét. Bevallom őszintén, hogy ezen a területen van még mit fejlesztenem. A veszélyekkel tisztában vagyok, és a felelősséggel, de az etikett terén vannak még hiányosságaim, hogy egészen pontosan, mi az, ami már sért másokat. Vannak minimális tapasztalataim ezzel kapcsolatban, mivel én elsősorban tanulásra használom az internetet, de úgy gondolom, hogy alaposan utána kell olvasnom, és többször felhívni a diákok figyelmét erre, mert nagyon fontos, hogy jogilag, mi az, amit megtehetünk, és mi az, ami nem. A való életben használt/alkalmazott szabályok, másképpen valósulnak meg az interneten, és ezeknek az ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy megfelelően tudjunk belépni ebbe a világba.

Összességében úgy gondolom, hogy ezek a kompetenciák fejleszthetőek, és muszáj is őket fejlesztenünk, hiszen nélkülük elvesznénk ebben az új világban.

Brigi :)

Digitális kompetencia

           "A szükséges készségek magukba foglalják az információ megkeresését, összegyűjtését és feldolgozását, a kritikus alkalmazást, a valós és a virtuális kapcsolatok megkülönböztetését. Ide tartozik a komplex információ előállítását, bemutatását és megértését elősegítő eszközök használata, valamint az internet alapú szolgáltatások elérése, az ezek segítségével történő keresés, az IKT alkalmazása a kritikai gondolkodás, a kreativitás és az innováció területén."*

Az én szakpárosításom a matematika és a kémia. Úgy gondolom, hogy mindkét szakpáromnál az interneten jól ismert gondolatfelhők, szófelhők készítése és bemutatása egy olyan lehetőség, ami által a tananyagot jobbat átláthatják, összefoglalhatják és közben fejlődik a digitális készségük is.  Ezen felül szerintem mindkettőnél alkalmazható a kiselőadás tartása, ami hatására meg tudnak ismerkedni különböző weboldalakkal (pl: prezi.com), illetve a PowerPointtal. Úgy gondolom, hogy matematikai szempontból érdekes és tanulságos lenne nekik megmutatni olyan programokat, amelyek segíthetnek nekik, mint a digitális kompetenciájuk fejlesztésében, mint pedig a tananyag érhetőbb elsajátításában. Szerintem ilyen kiváló program a GeoGebra, amely során függvényeket, különböző geometriai feladatokat tudnak a diákok rajzolni, jobban át tudják tekinteni és elképzelni a feladatot. További ehhez hasonló programok találhatóak az interneten, illetve már vannak olyan kémiai modellező programok, amik hatására molekulákat, és polimereket tudnak ábrázolni, ezáltal láthatják annak molekulának a szerkezetét, amiről tanulnak. A digitális fejlődés számos úgy lehetőségeket nyitottak meg, amelyek hatására a tananyag megérhetőbbé, közelibbé és valóságosabbá tudnak válni a diákok számára.


*Részlet a Nemzeti Alaptanterv digitális kompetencia részéből

2016. szeptember 28., szerda

Köszöntés

Kedves Idetévedő!


Engem Bujdosó Brigittának hívnak, 23 éves vagyok és az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója vagyok. Az egyetemen matematika-kémia szakos diák vagyok, akinek nagy vágya, hogy korszerű tanár lehessen. Ebben a félévemben egy kurzus lehetőséget biztosít arra, hogy megismerkedjek a mai modern eszközökkel, amelyek azt biztosítják, hogy az oktatás még színvonalasabb legyen, illetve, hogy a mostani és jövőbeni generációkhoz mérten korszerű eszközöket alkalmazzunk.
kép forrása: itt

Ez a blog azért készült, hogy a tapasztalataimat, feladataimat, véleményemet és számos sok élményemet meg tudjam osztani Veletek. Ígérem, hogy minden héten új beszámolóval érkezem, és részletesen, lépésről lépésre leírom, hogy mik azok a modern eszközök, amelyeket elsajátítottunk a tanórán.  Hozok hozzájuk saját feladatokat, és minden erőmmel azon leszek, hogy átadjam azt a tudást, amit megszereztem.

Remélem, hogy velem tartotok a modern oktatás világába!


Brigi :)